HUMER augalų ir sudedamųjų dalių žodynėlis/Vaistinė pikulė (Sisymbrium officinale)

Vaistinė pikulė (Sisymbrium officinale)

erysimum plantes et ingredients
erysimum plantes et ingredients

Botaninis pavadinimas: Sisymbrium officinale

 

Vaistinė pikulė, kuri anksčiau vadinta Erysimum officinale, yra vienmetis augalas, priklausantis tai pačiai šeimai, kaip ir salotinė sultenė, kopūstai ir krienai. Europoje auga patvoriuose, pakelėse, dykvietėse ir akmeninguose laukuose. Stiebas tiesus, balkšvai žalias, ūgliai padengti plaukeliais, lapai nusmailinti, nesimetriški, savo forma primena strėlė antgalį. Vasarą pražysta kuklūs geltoni žiedai, sudaryti iš keturių žiedlapių, kurie naudojami dėl savo gydomųjų savybių.

 

Vaistinė pikulė – dainininkų vaistažolė!

 

Žieduose esama glikozidų ir polisacharidų (tam tikros formos cukraus) bei sieros junginių, kaip antai gliukozinolatų, arba sieros glikozidų, dėl kurių augalas ir pavadintas vaistine pikule. Manoma, kad gliukozinolatai leidžia augalui kovoti su vabzdžiais ir bakterijomis.

 

Vaistinės pikulės naudingosios savybės žinomos nuo Antikos laikų. XVII a. knygos „Visuotinė augalų istorija“ autorius Jacques Dalechamps pranešė, kad jo mokytojas, karališkasis medicinos profesorius Monpelje mieste, rekomendavo augalą naudoti dainininkui. Gydymo rezultatai buvo sėkmingi, taip pat augalas rekomenduotas naudoti kunigam, mokytojams ir visiems, kam savo veikloje reikia naudoti balsą. Įvairiose Europos kalbose augalas netgi vadinamas „dainininkų vaistažole.“ Vaistinė pikulė ramina gerklę, sumažina jos peršėjimą ir užkimimą.

 

Di Sotto A.ir kt.: Sisymbrium officinale Scop. Farmakologiniai ir fitocheminiai ekstrakto tyrimai. Etnofarmakologijos žurnalas 127 (2010) 731–736.

Calcinoni O.: Sisymbrium – „dainininkų vaistažolės“ veiksmingumas mažinant pastebėtą balso padargų negalią. J Otolaryngol ENT Res 2017, 8(2): 00243.

Beau R. ir kt: Effets allélopathiques des Brassicacées via leurs actions sur les agents pathogènes telluriques et les mycorhizes: analyse bibliographique. (Bastutinių alelopatinis poveikis, atsirandantis jiems veikiant telūrinius patogenus ir mikorizę. 1 dalis, OCL 12 tomas, Nr. 3, 2005 m. gegužė – birželis.

HUMER produktai

HUMER produktai, kurių sudėtyje yra vaistinės pikulės

2020-07-20T19:02:05+03:00

D’autres cookies sont utilisés pour vous offrir une meilleure expérience, vous pouvez accepter ou refuser leur dépôt.