Trispalvė našlaitė (Viola tricolor)

pensée sauvage plantes et ingredients
pensée sauvage plantes et ingredients

Botaninis pavadinimas: Viola tricolor

 

Gali būti, kad vaikštinėjant pakrantėmis jūsų žvilgsnį patrauks subtilus šio nedidelio vaistinio augalo, kuris vadinamas trispalve našlaite, arba „džiaugsmu širdžiai“, grožis. Nuo pat balandžio iki rugsėjo ant išlinkusio stiebo su ilgais dantytais lapais žydi žiedai, sudaryti iš penkių trispalvių žiedlapių (geltonos, baltos ir violetinės spalvos): du žiedlapiai viršuje, du šonuose ir vienas platesnis – apačioje. Trispalvės našlaitės žiedai yra mažesni nei darželinės našlaitės ir primena savo pusseserės – žibuoklės žiedus.

 

Spalvota, subtili gėlė, turinti daug gerų savybių

 

Trispalvės našlaitės tėvynė – Europa ir Azija, tačiau ji auga ir Šiaurės Amerikoje, Australijoje ir kitose vidutinio klimato šalyse. Labiausiai paplitusi smėlėtuose Europos regionuose, ypač – Skandinavijos, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos kopose. Taip pat gerai auga ir kituose pelkynuose (pakrantėse ir dumblynuose), ganyklose ir dykvietėse. Kaip vaistažolė trispalvė našlaitė žinoma nuo Antikos laikų, o šiais laikais naudojama ir desertams, ypač ledams, papuošti.

 

Trispalvės našlaitės sudėtyje esama įvairių medžiagų: augalinių gleivių, fenolio rūgščių, įskaitant salicilo rūgštį, flavanoidų, pavyzdžiui, rutino, taninų, saponinų, vitaminų C ir E bei daugybė pigmentų, kurie ją ne tik nudažo tokiomis gražiomis spalvomis (antocianinai – mėlynai, violaksantinas, luteinas, zeksantinas ir karotenas – geltonai), bet ir suteikia daugybę naudingų savybių!

 

Ghedira K., Goetz P.: Viola tricolor L. (Violaceae): pensée sauvage (Violaceae): trispalvė našlaitė. Phytothérapie (Fitoterapija) (2013) 11:381–384

Lim T. K.: Trispalvė našlaitė. Valgomi vaistiniai ir ne vaistiniai augalai, 2014, 808–817.

Lacoste S.: D’ici ou d’ailleurs, les plantes qui guérissent (Čia ar kitur: augalai, kurie gydo), Ed. Leduc 2018, p. 352.

HUMER produktai

HUMER produktai, kurių sudėtyje yra trispalvės našlaitės

2020-07-20T19:08:46+03:00

D’autres cookies sont utilisés pour vous offrir une meilleure expérience, vous pouvez accepter ou refuser leur dépôt.