Patologijos/Alerginė sloga

Rhinite Allergique Alerginė sloga

Pathologie Rhinite Allergique
Pathologie Rhinite Allergique

Ar būna taip, kad išėjus pavasarį pasivaikščioti, ima varvėti norsis, arba paglosčius katę, apima čiaudulys? Taip atsitinka ne tik jums! Alerginė sloga – tai nosies gleivinės membranos uždegimas, atsirandantis dėl kvėpavimo takų alergijo., Jungtinėje Karalystėje nuo alerginės slogos kenčia 1 iš 5 žmonių.

 

Kodėl atsiranda alerginė sloga?

 

Alergija gali atsirasti bet kuriame amžiuje, ypač tada, jei yra „atopinis“ (paveldėtas) „polinkis“. Vieną gražią dieną imuninės sistemos ląstelės pradeda neproporcingai reaguoti į pavojingas medžiagas, kurias laiko tokiomis pat žalingomis, kaip ir mikrobus, todėl pradeda gaminti tos medžiagos, kuri tampa alergenu, antikūnus. Kaskart, kai asmuo susidurs su tokiu alergenu, įvyks uždegiminė reakcija.

 

Kvėpavimo takų alergijos, daugiausia žiedadulkėms, dulkių erkutėms (namų dulkėms) ir kačių plaukams paprastai sukelia alerginę slogą.

 

Kokie yra alerginės slogos simptomai?

 

Dėl alerginės slogos atsiranda:

✓čiaudulio priepuoliai;

✓itin varvanti nosis (teka skaidrios gleivės) arba užgulta nosis;

✓niežinti nosis ir gomurys;

✓paraudusios akys, kurios dilgsi arba ašaroja;

✓prasčiau jaučiami kvapai;

✓ „sunki galva“, nuovargis.

 

Kas vyksta toliau?

 

Kvėpavimo takų alergija yra lėtinė būklė. Alerginės slogos simptomai pasireikš visada, kai tik bus žmogaus ir alergeno, kuriam jis yra jautrus, kontaktas. Jei žmogus yra alergiškas žiedadulkėms, alerginė sloga pasireikš kiekvieną pavasarį arba vasarą (vadinamoji sezoninė sloga arba šienligė), o jei žmogus alergiškas dulkių erkutėms, alerginės slogos simptomai daugiau ar mažiau pasireikš per visus metus (vadinamoji nuolatinė sloga). Kartais dėl alerginės ligos gali išsvystyti sinusitas arba astma.

 

Kaip gydyti alerginę slogą?

 

Pagrindinis alerginės slogos gydymo būdas – kaip galima labiau vengti sąlyčio su alergenu. O tai gali reikšti:

✓jei esate alergiški žiedadulkėms, reikia vengti pasivaikščiojimų gamtoje arba darbų sode; taip pat stenkitės augalų žydėjimo laikotarpiais nedžiauti skalbinių lauke;

✓jei esate alergiški dulkių erkutėms, naudokite antialerginę patalynę, reguliariai vėdinkite namus ir palaikykite ne žemesnę kaip 20°C patalpų temperatūrą, taip pat nuimkite arba kruopščiai valykite užuolaidas, kilimus ir audeklu apmuštus baldus;

✓jei esate alergiški kačių plaukams, nesiartinkite prie kačių ir stenkitės nesilankyti namuose, kur yra arba anksčiau buvo kačių.

 

Tam tikri gydomieji preparatai nosiai ar oraliniai vaistai, pavyzdžiui, antihistaminai, vaistai, mažinantys kraujo priplūdimą, priešuždegiminiai vaistai ir nosies plovimo skysčiai gali palengvinti alerginės slogos simptomus. Jei alerginė sloga nedidelė, problemą padės išspręsti nereceptiniai vaistai. Tokiu atveju pasitarkite su vaistininku.

Jei alerginė sloga labai sunki, vienintelis alergijos gydymo būdas yra jautrumo mažinimas arba specialus imunizavimas. Tai – ilgalaikis gydymas, kurio metu duodant labai mažas alergeno dozes, siekiama palaipsniui padidinti alergeno toleravimą. Dėl tokio gydymo pasitarkite su savo gydytoju.

 

Inserm: La rhinite allergique, vers une amélioration des traitements. (Alerginė sloga: tobulesnio gydymo link) Interneto svetainė https://www.inserm.fr/information-en-sante/dossiers-information/rhinite-allergique . Atnaujinta 2016-03-12

PSO: Alerginė sloga ir sinusitas https://www.who.int/respiratory/other/Rhinitis_sinusitis/en/.

Ballmer-Webera K., Helbling A.: Un mal du 20e siècle; Rhinite allergique. Forum Med Suisse. 2017;17(08):179-186.

SPLF: Alerginės slogos diagnozavimo ir gydymo gairės. Revue des maladies respiratoires, 2010; 27 S106–108.

O’Hehir R., Holgate S. T., Sheikh A.: Allergologie: le Middleton, Chapter 7: Rhinite et conjonctivite allergiques, Elsevier Masson 2018.

HUMER produktai

HUMER produktai, padedantys išvengti alerginės slogos

HUMER produktai, skirti gydyti alerginės slogos simptomus

2020-07-20T19:09:26+03:00

D’autres cookies sont utilisés pour vous offrir une meilleure expérience, vous pouvez accepter ou refuser leur dépôt.