Propolis (Propolis)

propolis plantes et ingredients
propolis plantes et ingredients

Propolis – tai natūrali medžiaga, kurią iš dervingų augalų medžiagų, surinktų nuo medžių (tuopų, beržų ir pušų) pumpurų, jaunų ūglių, žievės ar lapų, pagamina bitės. Propolį bitės naudoja kaip „užpildą“ užtaisyti ir užsandarinti avilį, kaip glazūrą apsaugoti nuo infekcijų (pelėsio, bakterijų ir parazitų) bei „užbalzamuoti“ mažus nepageidaujamus vabzdžius ar gyvius, kurie buvo per daug nerūpestingi ir įlindo į avilį. Graikiškai „pro polis“ reiškia „apginti miestą“, taigi, rodo, kokią svarbą jis turi bičių šeimoms.

 

„Vaškas“, kuris apsaugo avilį

 

Propolis – tai minkšta, tamsiai geltonos spalvos medžiaga. Ji surenkama nugrandant avilio sienas, arba plastikines groteles, kurios avilyje paklojamos tam, kad bitės imtųsi užkamšyti skylutes! Kai grotelės užpildomos propoliu, jos atšaldomos, kad sukietėjusį propolį būtų galima lengviau nuimti.

 

Egiptiečiai propolį naudodavo mumijoms balzamuoti. Ilgai buvo manoma, kad propolis tėra šalutinis bičių avilio produktas, tačiau XX a, antroje pusėje jis išpopuliarėjo Rytų Europoje. Nuo XX a. devintojo dešimtmečio dėl įvairių naudingų savybių jis naudojamas visose Vakarų šalyse ir taip pat gaminamas Kinijoje, Brazilijoje ir Jungtinėse Amerikos valstijose.

 

Propolio sudėtis skiriasi ne tik nuo jo geografinės surinkimo vietos ir bičių ekologinės aplinkos, bet ir nuo to, kokių rūšių augalai auga aplink avilį. Iš 300 nustatytų propolio komponentų apie 50 proc. yra dervos, 30 proc. – vaškas, taip pat jame yra eterinių aliejų, pavyzdžiui, borneolio ir mentolo, žiedadulkių, flavanoidų, fenolio rūgščių ir daug kitų komponentų, kaip antai sacharidų, vitaminų ir mineralų.

 

Viel C., Doré J. C.: Histoire et emplois du miel, de l’hydromel et des produits de la ruche (Medaus istorija ir naudojimas: pradedant midumi ir baigiant produktais iš avilio). Leidinyje: Revue d’histoire de la pharmacie (Farmacijos istorijos apžvalga), 91-ieji metai, Nr. 337, 2003. 7–20 p.

Ghedira K., Goetz P., Le Jeune R.: Propolis, Phytothérapie (2009) 7: 100–105.

AL-Ani I., Zimmermann S., Reichling J., Wink M.: Antimikrobinis europietiško propolio, surinkto iš įvairių geografinių regionų, poveikis naudojant atskirai ir kartu su antibiotikais. Medicines 2018, 5, 2.

Clément H.: Les bons gestes de l’apiculteur (Geros praktikos registras), Editions Rustica, 2011.

Bruneau E: Définitions et contrôles (Apibrėžtys ir patikrinimai): Propolis, Abeilles & Cie Nr. 158, 1–2014.

HUMER produktai

HUMER produktai, kurių sudėtyje yra propolio

2020-07-20T19:02:05+03:00

D’autres cookies sont utilisés pour vous offrir une meilleure expérience, vous pouvez accepter ou refuser leur dépôt.